НОВОСТИ, ХАМБУРГ

Прослава празника Преображења Господњег у Хамбургу

Преображење Господње свечано је литургијски прослављено у храму Св. Архангела Михаила у Хамбургу. Св. Литургијом началствовао је отац Алекса Милинковић уз молитвено присуство мношта верног народа.

Отац Синиша Вујасиновић произнео је надахнуту празничну беседу поучивши верни народ о значају данашњег празника. Између осталог о. Синиша је нагласио  сличност између празника Богојављења и Преображења, када се такође чуо глас са неба који каже: „Ово је син мој љубљени, који је по мојој вољи.“ (Мт 3, 17), (Мт 17,5).Верни народ добија потврду од Оца небескога пред Христово проповедање и пред Христово страдање, да је он заиста Син Божији. Као што се Христос преобразио и „засија се лице његово као сунце, а хаљине његове постадоше бијеле као свјетлост.“ (Мт 17,2) тако смо ими кроз цео живот позвани да се преображавамо и да ту чистоту светлости преображења чувамо у себи од прљања и помрачења, казао је отац Синиша.

По заамвоној молитви благословено је грожђе и подељено народу, који се и ако је радни дан, окупио у лепом броју.

Свештеник Милутин Марић