NASLOVNA, FRIDRIHSHAFEN

Proslava praznika Svete Petke na Bodenskom Jezeru

U nedelju 25.10. u Fridrihshafenu proslavljen je praznik Prep. Majke Paraskeve. Ove godine zbog okolnosti izazvanih korona virusom izostao je tradicionalni slavski ručak. Umjesto ručka trudom kumova vjernici su dobili malo posluženje u paketima. Svetu Liturgiju služio je nadležni sveštenik Milorad Marijanović. Na kraju Svete Lirutgije otac Milorad poučio je vjerni narod o životu i isposništvu Prepodobne Paraskeve naglašavajući da je Sveta Petka velika zaštitinica i pokroviteljka porodica i djece. U produžetku su osvećena slavska obilježja. Kuma ovogodišnje slave bila je Violeta Tersigni sa porodicom iz Fridrihshafena, a za sljedeću godinu kumstvo su preuzeli Sreten i Ljiljana Jovčevski iz Fridrihshafena.

Na kraju molitvenog slavlja otac Milorad se zahvalio kumovima i vjernom narodu na molitvenom učešću i pozvao je sve na budnost i odgovornost u vremenu koje dolazi.