KARLSRUE, NOVOSTI

Proslava praznika Svete Petke Paraskeve u Karlsrueu

U nedelju 25.10. u parohiji karlsrueškoj proslavljena je hramovna slava Prep. Majka Paraskeva. Ove godine zbog okolnosti izazvanih korona virusom izostala je tradicionalna proslava i slavski ručak. Svetu Liturgiju služio je nadležni paroh protojerej-stavrofor Aleksandar Škorić uz umilno pojanje članova hora ,,Sv. Jovan Zlatousti“.  Posle Sv. Liturgije o. Aleksandar poučio je okupljeni narod i podsetio na život i podvig Prep. Paraskeve koja je uzor i vodilja svima nama a koju posebno poštuju žene i majke kao svoju zaštitnicu.  U produžetku su osvećena slavska obeležja, kum ovogodišnje slave bio je Goran Đermanović sa porodicom iz Bruksala, a za sledeću godinu kumstvo je preuzeo Ilija Tegeltija sa porodicom.

Na kraju se o. Aleksandar zahvalio parohijanima koji slušaju savete i drže se svih propisanih pravila vezanih za sprečavanje širenja korona virusa, nošenja zaštitnih maski, dezinfekcije ruku i koliko je moguće držanje distance, te na taj način čuvaju i sebe i svoje bližnje a samim tim čuvaju i svoju crkvu i parohiju.

Uprava parohije