КАРЛСРУЕ, НОВОСТИ

Прослава празника Свете Петке Параскеве у Карлсруеу

У недељу 25.10. у парохији карлсруешкој прослављена је храмовна слава Преп. Мајка Параскева. Ове године због околности изазваних корона вирусом изостала је традиционална прослава и славски ручак. Свету Литургију служио је надлежни парох протојереј-ставрофор Александар Шкорић уз умилно појање чланова хора ,,Св. Јован Златоусти“.  После Св. Литургије о. Александар поучио је окупљени народ и подсетио на живот и подвиг Преп. Параскеве која је узор и водиља свима нама а коју посебно поштују жене и мајке као своју заштитницу.  У продужетку су освећена славска обележја, кум овогодишње славе био је Горан Ђермановић са породицом из Бруксала, а за следећу годину кумство је преузео Илија Тегелтија са породицом.

На крају се о. Александар захвалио парохијанима који слушају савете и држе се свих прописаних правила везаних за спречавање ширења корона вируса, ношења заштитних маски, дезинфекције руку и колико је могуће држање дистанце, те на тај начин чувају и себе и своје ближње а самим тим чувају и своју цркву и парохију.

Управа парохије