НОВОСТИ, ФРАНКФУРТ

Прослава празника Светога великомученика Пантелејмона у Франкфурту

У недјељу 09.08.2020. Свети Великомученик Пантелејмон прослављен је у ЦО Франкфурт. Свету Литургију служио је отац Неђељко Ђокић. За пјевницом су били чланови хора ,,Св. Василије Острошки“. Присутни вјерници, као и до сада, поштовали су све законске одредбе због пандемије, на чему смо им неизмјерно захвални. У храму Васкрсења Христовог се налази и частица моштију Светога Пантелејмона.

,,Молимо се да нам прослављени угодници Божији буду заступници и измоле милост Божију за нас. Свете мошти нам показују да и ми требамо живјети свето и непорочно а кроз свете иконе и фреске, које изображавају спасене, као кроз прозоре посматрамо дворе у Царству небеском припремљене онима који изнад свега љубе Господа Исуса Христа.

Свети Великомучениче Пантелејмоне, моли Бога за нас!“

Свештенство храма