NOVOSTI, FRANKFURT

Proslava praznika Svetoga velikomučenika Pantelejmona u Frankfurtu

U nedjelju 09.08.2020. Sveti Velikomučenik Pantelejmon proslavljen je u CO Frankfurt. Svetu Liturgiju služio je otac Neđeljko Đokić. Za pjevnicom su bili članovi hora ,,Sv. Vasilije Ostroški“. Prisutni vjernici, kao i do sada, poštovali su sve zakonske odredbe zbog pandemije, na čemu smo im neizmjerno zahvalni. U hramu Vaskrsenja Hristovog se nalazi i častica moštiju Svetoga Pantelejmona.

,,Molimo se da nam proslavljeni ugodnici Božiji budu zastupnici i izmole milost Božiju za nas. Svete mošti nam pokazuju da i mi trebamo živjeti sveto i neporočno a kroz svete ikone i freske, koje izobražavaju spasene, kao kroz prozore posmatramo dvore u Carstvu nebeskom pripremljene onima koji iznad svega ljube Gospoda Isusa Hrista.

Sveti Velikomučeniče Pantelejmone, moli Boga za nas!“

Sveštenstvo hrama