НОВОСТИ, ФИЛИНГЕН-ШВЕНИНГЕН

Прослава Светог Саве у Филинген-Швенингену

У 32. недељу по Духовима, у храму Св. Архангела Михаила у парохији шварцвалдској, прослављен је први српски Aрхиепископ, просветитељ и учитељ Свети Сава.

После Свете Литургије, коју су служили свештеници протојереј Братислав Божовић и недлежни парох, протојереј-ставрофор Миленко Марковић, освећена су славска обележја и изабрани су кумови светосавске славе за идућу годину: Дејан Димић, Миро Буквић, Зоран Вукотић и Дренка Марковић.

У наставку, после пригодне беседе о Светоме Сави, о његовом значају за српски и свеправославни род, деца која похађају српску школу из више градова шварцвалдске парохије, одржали су кратку Светосавску академију. Умилним појањем светосавску прославу улепшали су и чланови хора ,,Св. Јелена Дечанска” и фолклорне секције „Архангел“.

За несебичан труд и рад на очувању српског језика, традиције и културе, свештеник Миленко се посебно захвалио учитељици г-ђи Биљани Анђелковић и г-ђи Олги Вукадин и тим поводом им поклонио иконе са ликом Пресвете Богородице.

На крају прославе, сву децу кумови су даривали пригодним светосавским пакетићима.