NOVOSTI, FILINGEN-ŠVENINGEN

Proslava Svetog Save u Filingen-Šveningenu

U 32. nedelju po Duhovima, u hramu Sv. Arhangela Mihaila u parohiji švarcvaldskoj, proslavljen je prvi srpski Arhiepiskop, prosvetitelj i učitelj Sveti Sava.

Posle Svete Liturgije, koju su služili sveštenici protojerej Bratislav Božović i nedležni paroh, protojerej-stavrofor Milenko Marković, osvećena su slavska obeležja i izabrani su kumovi svetosavske slave za iduću godinu: Dejan Dimić, Miro Bukvić, Zoran Vukotić i Drenka Marković.

U nastavku, posle prigodne besede o Svetome Savi, o njegovom značaju za srpski i svepravoslavni rod, deca koja pohađaju srpsku školu iz više gradova švarcvaldske parohije, održali su kratku Svetosavsku akademiju. Umilnim pojanjem svetosavsku proslavu ulepšali su i članovi hora ,,Sv. Jelena Dečanska” i folklorne sekcije „Arhangel“.

Za nesebičan trud i rad na očuvanju srpskog jezika, tradicije i kulture, sveštenik Milenko se posebno zahvalio učiteljici g-đi Biljani Anđelković i g-đi Olgi Vukadin i tim povodom im poklonio ikone sa likom Presvete Bogorodice.

Na kraju proslave, svu decu kumovi su darivali prigodnim svetosavskim paketićima.