AUGZBURG, NOVOSTI

Proslava Svetoga Save u Augzburgu

Nakon što je na dan praznika Svetog Save, u petak, 27. januara 2023.g., odslužena Liturgija, u nedelju, 29. januara je po završetku Liturgije, koju je služio paroh augzburški, prezviter Nenad Živković, uz sasluženje brojnog vernog naroda, održana svetosavska priredba.
U priredbi su uzeli učešća kako najmlađi tako i omladina.
Program je pozdravnom rečju i troparom Svetom Savi otvorio paroh, nakon čega je usledila muzička numera koju je na violini odsvirala Borjana Ivković a u nastavku i više recitacija kao i isceniran komad po priči ,,Sveti Sava i neradna žena”, koji su izveli članovi omladinske grupe.
Po završetku su prisutni uz muzičku pratnju na violini otpevali himnu Svetom Savi.
Trudom ovogodišnjih kumova slave iz folklornog udruženja ,,Drina” pripremljeno je i podeljeno oko 170 paketića za decu.
U nastavku je u saborištu hrama, u sali za narod, pripremljeno okrepljenje za sve prisutne.
Besedu oca Nenada, izgovorenu u toku Svete Liturgije na pročitano Jevanđelje, možete poslušati u celosti.