МАНХАЈМ, НОВОСТИ

Прослава Светога Саве у Манхајму

Ове године (2020), као и сваке претходне, свечано је у Манхајму прослављен празник Свети Сава.  Свету Литургију у храму Преподобнога Симона Монаха, служио је протојереј-ставрофор Марко Јовановић. Верни народ и деца парохије манхајмске су се окупили у великом броју. На крају Св. Литургије овећена су славска обележја, која су за ову годину припремиљена од породице Митровић, Мирослава са супругом Цвијом и децом, Мићом и Татјаном. Иста породица је припремила и светосавске пакетиће за децу. За следећу годину кумства се прихватила породица Ђуровић, Саша и Сања из Вормса. После пригодне беседе надлежног пароха, Сетосавска академија почела је химном Светом Сави. Академију су припремиле наставнице допунске школе српског језика у Манхајму, госпође, Александра Бургер-Николић (za Ludwigshafen, Speyer i Worms) и Ксенија Гаћиновић (za Mannheim i Heidelberg). Око 120 ученика је узело учешћа у програму. Подељено је 140 пакетића. Домаћини овогодишње прославе на крају програма позвали су присутни народ у црквену салу на скромно послужење које је припремљено трудом њиховим а и присутног народа.