MANHAJM, NOVOSTI

Proslava Svetoga Save u Manhajmu

Ove godine (2020), kao i svake prethodne, svečano je u Manhajmu proslavljen praznik Sveti Sava.  Svetu Liturgiju u hramu Prepodobnoga Simona Monaha, služio je protojerej-stavrofor Marko Jovanović. Verni narod i deca parohije manhajmske su se okupili u velikom broju. Na kraju Sv. Liturgije ovećena su slavska obeležja, koja su za ovu godinu pripremiljena od porodice Mitrović, Miroslava sa suprugom Cvijom i decom, Mićom i Tatjanom. Ista porodica je pripremila i svetosavske paketiće za decu. Za sledeću godinu kumstva se prihvatila porodica Đurović, Saša i Sanja iz Vormsa. Posle prigodne besede nadležnog paroha, Setosavska akademija počela je himnom Svetom Savi. Akademiju su pripremile nastavnice dopunske škole srpskog jezika u Manhajmu, gospođe, Aleksandra Burger-Nikolić (za Ludwigshafen, Speyer i Worms) i Ksenija Gaćinović (za Mannheim i Heidelberg). Oko 120 učenika je uzelo učešća u programu. Podeljeno je 140 paketića. Domaćini ovogodišnje proslave na kraju programa pozvali su prisutni narod u crkvenu salu na skromno posluženje koje je pripremljeno trudom njihovim a i prisutnog naroda.