МИНХЕН, НОВОСТИ

Прослава Видовдана у Црквеној општини у Минхену

На сам дан Празника, петак 28. јуна, је у Храму Светог Јована Владимира у Минхену служена света Литугрија.

Истог дана је у Траунројту КУД Соко из Минхена у сарадњи са Црквеном општином Минхен одржао Видовдански концерт народне изворне музике. После вечерње службе су наши парохијани из Траунројта и околине у сали парохијског дома Румунске Православне Цркве имали прилику да чују изведбе старих српских народних песама.

У недељу 30. Јуна је у Храму Светог Јована Владимира одржана Свечана видовданска академија. Духовно уметнички програм овогодишње академије је, поред наступа хора ,,Свети Јован Владимир” и солисткиње Теодоре Ковачевић уз пратњу певачке дружине Соко садржао и сценске изведбе песама песникиње Радмиле Кнежевић ,,Душан Силни” и ,,Зумбул”. Видовданску беседу је произнео протојереј Филип Милуновић.