MINHEN, NOVOSTI

Proslava Vidovdana u Crkvenoj opštini u Minhenu

Na sam dan Praznika, petak 28. juna, je u Hramu Svetog Jovana Vladimira u Minhenu služena sveta Litugrija.

Istog dana je u Traunrojtu KUD Soko iz Minhena u saradnji sa Crkvenom opštinom Minhen održao Vidovdanski koncert narodne izvorne muzike. Posle večernje službe su naši parohijani iz Traunrojta i okoline u sali parohijskog doma Rumunske Pravoslavne Crkve imali priliku da čuju izvedbe starih srpskih narodnih pesama.

U nedelju 30. Juna je u Hramu Svetog Jovana Vladimira održana Svečana vidovdanska akademija. Duhovno umetnički program ovogodišnje akademije je, pored nastupa hora ,,Sveti Jovan Vladimir” i solistkinje Teodore Kovačević uz pratnju pevačke družine Soko sadržao i scenske izvedbe pesama pesnikinje Radmile Knežević ,,Dušan Silni” i ,,Zumbul”. Vidovdansku besedu je proizneo protojerej Filip Milunović.