НОВОСТИ, ХАМБУРГ

Прослављена храмовна слава у Хамбургу

У недељу двадесет и трећу по Духовима, на дан прослављања Светога Стефана Дечанског, парохија хамбуршка прославила је своју храмовну славу, сабор Светога архангела Михаила. Светом Литургијом началствовао је протојереј-ставрофор Јован Марић парох вуперталски у пензији уз саслужење хамбуршких свештеника протојереја Синише Вујасиновића, протонамесника Алексе Милинковића и јереја Милутина Марића.

Надахнутом празничном беседом прота Јован је изложио еванђелско зачало о истеривању злих Духова у земљи гадаринској и нагласио трагедију људског рода, који уместо да се радује исцељењу и спасењу човековом, негодује због угинулог крда свиња и моли Христа да напусти њихову земљу.

По заамвоној молитви благословени су и преломљени славки колач и жито са овогодишњим кумовима господином Милошем Миљевићем и госпођом Милимирком Бухом, коју са правом зову „Мајка снага“ јер је мајка удовица осморо деце и заједно са својом децом учествује у целокупном животу хамбуршке парохије и шире. Парохијској слави присуствовали су по већ устаљено лепој традицији и представници државе Србије, генерални конзул у Хамбургу госпођа Наташа Рашевић и вицеконзул госпођа Лидија Ивановић, као и стари пријатељ хамбуршке парохије монсињор Вилм Сандерс, дугогодишњи римокатолички свештеник и оснивач римокатоличко-православног удружења „Филокеснија“.

Након Свете Литургије настављена је прослава у сали црквеног центра, где су вредне руке из Кола српских сестара и Црквеног одбора на челу са господином Ранком Веселиновићем припремиле славски ручак за све присутне парохијане и госте.