КАРЛСРУЕ, НОВОСТИ

Прослављена храмовна слава у Карлсруеу

У недељу 18. по Педесетници у парохији карлсруешкој прослављена је храмовна слава Преп. мајка Параскева. Свету Литургију служио је надлежни парох протојереј-ставрофор Александар Шкорић уз саслужење протојереја Слободана Дракулића и протонамесника Јована Гатарића.  У продужетку Литургије освећена су славска обележја, кум овогодишње славе био је г. Илија Тегелтија из Форста са породицом а за следећу годину кумство је преузела госпођа Славица Ступар.

Верници који су дошли на Св. Литургију нису крили одушевљење новим изгледом унутрашњости храма и новим стасидијама које су постављене пре неколико дана.

Надлежни парох је у беседи захвалио парохијанима на помоћи, прилозима и поучио верни народ о животу и значају Преп. мајке Параскеве заштитнице парохије карлсруешке.

Због околности и мера изазваних корона вирусом и ове године изостала је традиционална прослава и трпеза љубави.