KARLSRUE, NOVOSTI

Proslavljena hramovna slava u Karlsrueu

U nedelju 18. po Pedesetnici u parohiji karlsrueškoj proslavljena je hramovna slava Prep. majka Paraskeva. Svetu Liturgiju služio je nadležni paroh protojerej-stavrofor Aleksandar Škorić uz sasluženje protojereja Slobodana Drakulića i protonamesnika Jovana Gatarića.  U produžetku Liturgije osvećena su slavska obeležja, kum ovogodišnje slave bio je g. Ilija Tegeltija iz Forsta sa porodicom a za sledeću godinu kumstvo je preuzela gospođa Slavica Stupar.

Vernici koji su došli na Sv. Liturgiju nisu krili oduševljenje novim izgledom unutrašnjosti hrama i novim stasidijama koje su postavljene pre nekoliko dana.

Nadležni paroh je u besedi zahvalio parohijanima na pomoći, prilozima i poučio verni narod o životu i značaju Prep. majke Paraskeve zaštitnice parohije karlsrueške.

Zbog okolnosti i mera izazvanih korona virusom i ove godine izostala je tradicionalna proslava i trpeza ljubavi.