MANHAJM, NOVOSTI

Proslavljena hramovna slava u Manhajmu

U nedelju 06. oktobra 2019. godine proslavljena je hramovna i parohijska slava prepodobnog Simona Monaha u Manhajmu.

Liturgijskim sobranjem načalstvovao je nadležni paroh a sasluživali su sveštenici iz susednih parohija, protojerej-stavrofor Simon Turkić, protojerej Bratislav Božović, protonamesnik Aleksa Milinković i protojerej Nebojša Grdinić klirik Vaseljenske Patrijaršije.

Na kraju službe, čestitajući slavu, otac Bratislav je proizneo prigodnu besedu i obavio, zajedno sa sveštenstvom, domaćinima slave i narodom blagosiljanje slavskih znamenja. Domaćini slave, zajedno sa ostalim parohijanima, bili su Neđo Drvar sa suprugom Radanom i decom Markom i Natašom. Za narednu godinu za domaćine slave prijavili su se Goran i Brankica Krkljić.