ВИКАРНИ ЕПИСКОП ЈОВАН, НИРНБЕРГ, НОВОСТИ

Прослављена храмовна слава у Нирнбергу

У недељу Светих Отаца, 28. маја 2023, Његово Преосвештенство Епископ хумски г. Јован благословом Епископа диселдорфског и немачког г. Григорија, служио је Свету архијерејску Литургију у храму Светих равноапостолних Кирила и Методија у Нирнбергу, уз саслужење нирнбершких пароха протојереја-ставрофора Милорада Јовановића и Бранислава Чортановачког, као и ђакона Арсенија Јовановића и верног народа, а нарочито великог броја деце.

По прочитаном Јеванђељу, Владика Јован се обратио беседом сабраном верном народу, честитајући свештенству и парохијанима храмовну славу.

После примања Светог причешћа, учињен је опход око светог храма и прочитане су литијске молитве и помен свештеницима, ктиторима и приложницима храма у Нирнбергу.

Освећење славских обележја уз присуство овогодишњих кумовa и бирање нових за следећу годину, учињено је у црквеној порти.
Наступом фолклорне групе при светом храму, настављена је свечарска радост, употпуњена заједничком трпезом за све присутне вернике.

Свештенство при храму у Нирнбергу