VIKARNI EPISKOP JOVAN, NIRNBERG, NOVOSTI

Proslavljena hramovna slava u Nirnbergu

U nedelju Svetih Otaca, 28. maja 2023, Njegovo Preosveštenstvo Episkop humski g. Jovan blagoslovom Episkopa diseldorfskog i nemačkog g. Grigorija, služio je Svetu arhijerejsku Liturgiju u hramu Svetih ravnoapostolnih Kirila i Metodija u Nirnbergu, uz sasluženje nirnberških paroha protojereja-stavrofora Milorada Jovanovića i Branislava Čortanovačkog, kao i đakona Arsenija Jovanovića i vernog naroda, a naročito velikog broja dece.

Po pročitanom Jevanđelju, Vladika Jovan se obratio besedom sabranom vernom narodu, čestitajući sveštenstvu i parohijanima hramovnu slavu.

Posle primanja Svetog pričešća, učinjen je ophod oko svetog hrama i pročitane su litijske molitve i pomen sveštenicima, ktitorima i priložnicima hrama u Nirnbergu.

Osvećenje slavskih obeležja uz prisustvo ovogodišnjih kumova i biranje novih za sledeću godinu, učinjeno je u crkvenoj porti.
Nastupom folklorne grupe pri svetom hramu, nastavljena je svečarska radost, upotpunjena zajedničkom trpezom za sve prisutne vernike.

Sveštenstvo pri hramu u Nirnbergu