VIDEO, VIKARNI EPISKOP JOVAN, NOVOSTI, ŠTUTGART

Proslavljena hramovna slava u Štutgartu

U nedelju po Usekovanju glave Svetog Jovana Krstitelja, 18. septembra 2022. godine, proslavljena je hramovna slava Sabora Srba svetitelja u Štutgartu.

U navečerje praznika služeno je praznično večernje bogosluženje sa petohlebnicom. Večernje bogosluženje je služio Njegovo Preosveštenstvo Episkop humsku g. Jovan, Vikar Njegovog Preosveštenstva Episkopa Diseldorfa i Nemačke G. Grigorija uz sasluženje: protojereja Stanka Rakića, protojereja Milenka Bakmaza i đakona Aleksandra Debeljaka. Nakon večernjeg bogosluženja Njegovo Preosveštenstvo Episkop Jovan obratio se vernom narodu prigodnom besedom čestitajući navečerje hramovne slave a slavlje je nastavljeno trpezom ljubavi u parohijskoj sali.

Na dan slave, liturgijsko sabranje predvodio je Episkop humski g. Jovan uz sasluženje štutgartskog sveštenstva, protojereja-stavrofora Borisava Simića, protojereja Stanka Rakića, protojereja Milenka Bakmaza, te protojereja Aleksandra Bijelića, klirika slavonske Eparhije i protojereja Bratislava Božovića, kao i dvojice đakona, Aleksandra Debeljaka i Bojana Jarića. Nakon proiznesenog Jevnađelja, Episkop Jovan se obratio vernom narodu čestitajući slavu. Hram je bio ispunjen velikim brojem vernika, od kojih su mnogi pristupili Svetoj Čaši.

U nastavku proslave patrona parohije upriličen je kulturno-umetnički program te svečani slavski ručak za sve vernike i zvanice, među kojima treba istaći predstavnike diplomatsko-konzularnog predstavništava Republike Srbije.

Kumovi ovogodinje slave bili Milka Cigulajkić, Nedeljko Puzigaća, Mirjana Mišić i Marko Golovinski sa porodicama.

Praznična beseda u video formatu Vladike Jovana:

Sveštenstvo hrama Sabora Srba svetitelja