NOVOSTI, Rajna-Palatinat i Sarland

Proslavljena parohijska slava u Visbadenu

U subotu 12. oktobra 2019. godine Svetom Liturgijom proslavljena je slava parohije, Pokrov Presvete Bogorodice. Liturgijom je načalstvovao nadležni paroh jerej Aleksandar Marković uz sasluženje sveštenika frankfurtske parohije, protojereja-savrofora Simona Turkića i protojereja Slobodana Tijanića kao i đakona Slađana Marinkovića. Za pevnicom  je odgovarao hor pri visbadenskoj parohiji pod dirigentskom palicom gospodina Sretena Bukušića.

U toku Liturgije okupljenom narodu obratio se nadležni paroh, dok je nekadašnji paroh u Visbadenu protojerej-stavrofor Simon Turkić pozdravio okupljene tokom ručka.

Domaćin ovogodišnje slave bila je gospođa Nevenka Filipović sa porodicom iz Visbadena, dok se domaćinstva za narednu godinu prihvatio gospodin Bobi Petkovski iz Visbadena.