НОВОСТИ, ОСНАБРИК

Прослављена слава Кола српских сестара у Оснабрику

У недељу 25. октобра 2020. Српска православна парохија Оснабрик је прославила славу свих парохијанки, Преподобну Мати Петку Параскеву, заштитницу жена, сиромашних и болесних. Уочи празника одслужен је акатист Светитељки, а у недељу, служена је Света Литургија у храму Светог великомученика Георгија, којом је началствовао протојереј-ставрофор Маринко Рајак. Храм је био богато украшен цвећем и испуњен благочестивим народом, а све у складу са потребним мерама заштите. После заамвоне молитве, приступило се освећењу славских знамења која је припремила овогодишња кума Соња Леугерманн а за нову куму се пријавила Љубинка Миланковић из Оснабрика. Ове године је, због пандемије, изостао дечији програм и честитке деце нашим слављеницама, као и народна прослава у парохијком дому. Послужење је припремљено испод трема црквеног дома, које је припремила овогодишња кума. Парох оснабрички је, поздрављајући и честитајући славу Кола српских сестара, истакао дугогодишњи неуморан и плодоносан рад свих чланица, уз неизмерну захвалност на њиховој љубави и ревности, за добробит Свете цркве на овим просторима.