NOVOSTI, OSNABRIK

Proslavljena slava Kola srpskih sestara u Osnabriku

U nedelju 25. oktobra 2020. Srpska pravoslavna parohija Osnabrik je proslavila slavu svih parohijanki, Prepodobnu Mati Petku Paraskevu, zaštitnicu žena, siromašnih i bolesnih. Uoči praznika odslužen je akatist Svetiteljki, a u nedelju, služena je Sveta Liturgija u hramu Svetog velikomučenika Georgija, kojom je načalstvovao protojerej-stavrofor Marinko Rajak. Hram je bio bogato ukrašen cvećem i ispunjen blagočestivim narodom, a sve u skladu sa potrebnim merama zaštite. Posle zaamvone molitve, pristupilo se osvećenju slavskih znamenja koja je pripremila ovogodišnja kuma Sonja Leugermann a za novu kumu se prijavila Ljubinka Milanković iz Osnabrika. Ove godine je, zbog pandemije, izostao dečiji program i čestitke dece našim slavljenicama, kao i narodna proslava u parohijkom domu. Posluženje je pripremljeno ispod trema crkvenog doma, koje je pripremila ovogodišnja kuma. Paroh osnabrički je, pozdravljajući i čestitajući slavu Kola srpskih sestara, istakao dugogodišnji neumoran i plodonosan rad svih članica, uz neizmernu zahvalnost na njihovoj ljubavi i revnosti, za dobrobit Svete crkve na ovim prostorima.