AUGZBURG, AUDIO, NOVOSTI

Razgovori o veri u Augzburgu – Sveto Pismo u našem životu

U 22. nedelju po Duhovima u Augzburgu je nakon Svete Liturgije, na kojoj su se verni sabrali oko Trpeze Gospodnje, nastavljen ciklus razgovora o veri.

Tema ovog, trećeg po redu, termina bila je Sveto Pismo i njegova uloga u našem životu.

Nakon Svete Liturgije otac Nenad govorio je o Svetom Pismu kao delu otkrivenja Božijeg ljudima, vremenskom razdoblju nastanka spisa Svetog Pisma i o ulozi koju za nas hrišćane Sveto Pismo ima u našem životu, zbog čega nasušna potreba svih hrišćana treba da bude svakodnevno čitanje i poznavanje Svetog Pisma, ali iznad svega življenje blage Spasiteljeve vesti – Jevanđelja.

Besedu izgovorenu nakon pročitanog Jevanđelja – O bezimenom bogatašu i ubogom Lazaru – prenosimo u celosti: