НОВОСТИ, ШТУТГАРТ

Редовна годишња скупштина у ЦО Штутгарт

У покладну недељу, уочи почетка  Петропавловског поста, 30. јуна 2024. године, у храму Сабора Срба светитеља у Штутгарту, одржано је редовно годишње црквеноопштинско заседање чланова Скупштине црквене општине у Штутгарту.

Позиву се одазвала већина (одазвао се 121 делегат), како налаже Правилник о раду црквене општине, да би седница била валидна.

Према Статуту и Дневном реду, након прочитане молитве, констатован је кворум те је изабран записничар, оверивачи и потписници Записника, који је вођен овом приликом на немачком језику.

Извештај о финансијско материјалном пословању ЦО у 2023. години, те извештај о хуманитарном деловању, који је припремио благајник црквене општине, усвојен је једногласно.

Делегатима су предочен планови и стратегија рада у наредном периоду, предочен од старешине храма Сабора Срба светитеља.

На крају, ваља истаћи, да је ово заседање прошло у братској љубави, узајамном поштовању и разумевању, на један хришћански и врло достојанствен начин, како уосталом и приличи институцији чије интересе сви заједно заступамо.

Извор: spcstuttgart.de