НОВОСТИ, ФИЛИНГЕН-ШВЕНИНГЕН

Сабор Св. aрхангела Михаила – парохијска слава на Шварцвалду

У 24. недељу по Духовима, 27. новембра, Црквена општина и парохија шварцвалдска у Филинген-Швенингену свечано је прославила свога патрона и молитвеника Светог архангела Михаила. Св. Литургију служили су свештеници: протојереј-ставрофор Александар Шкорић, архијерејски намесник за Јужну Немачку, парох карлсруешки протојереј Братислав Божовић, надлежни парох протојереј-ставрофор Миленко Марковић и Саша Ристов, протођакон епархије брегалничке.

На крају Св. Литургије, у светосавској сали, освећена су славска обележја и изабрани су нови кумови за наредну годину, породица Лаковић, Макрагић, Пешев и Николић.

Трудом и пожртвовањем домаћина и кумова славе, Кола сестара и Црквеног одбора за све присутне припремљен је богат славски ручак. Црквену славу посебно су улепшали чланови црквене фолклорне секције ,,Архангел” извођењем српских изворних песмама и сплетом народних кола.

Са жељом и надом на нови сусрет, на крају прославе свештеник Миленко се још једном захвалио свима који су помогли организовање парохијске славе.