НОВОСТИ, ФРАНКФУРТ

Састанак Радне групе за интеркултурални дијалог у просторијама франкфуртског храма

У просторијама храма Васкрсења Господњег одржан је састанак Радне групе за интеркултурални дијалог између високих представнике: Јеврејске заједнице, Исламске заједнице, Римокатолика, Евангелиста и представника Српске православне цркве.

Госпођа Марија Шмет и свештеник Нулф Шаде захвалили су се на срдачномј добродошлици свештенству ЦО Франкфурт. У отвореном разговору показало се колико је добро имати живу комуникацију представника разних вјерских конфесија и да је ово добар примјер за ширу заједницу. Споменут је и недавно трагични догађај у Ханау у близини Франкфурта и сви су изразили жаљење и молитву за невино пострадале људе. Сваки невини човјек и невина жртва спајају нас све у Богу – закључак је свих.

Сљедећи састанак договорен је за 26.05. у Католичкој заједници на Галусу.