NOVOSTI, FRANKFURT

Sastanak Radne grupe za interkulturalni dijalog u prostorijama frankfurtskog hrama

U prostorijama hrama Vaskrsenja Gospodnjeg održan je sastanak Radne grupe za interkulturalni dijalog između visokih predstavnike: Jevrejske zajednice, Islamske zajednice, Rimokatolika, Evangelista i predstavnika Srpske pravoslavne crkve.

Gospođa Marija Šmet i sveštenik Nulf Šade zahvalili su se na srdačnomj dobrodošlici sveštenstvu CO Frankfurt. U otvorenom razgovoru pokazalo se koliko je dobro imati živu komunikaciju predstavnika raznih vjerskih konfesija i da je ovo dobar primjer za širu zajednicu. Spomenut je i nedavno tragični događaj u Hanau u blizini Frankfurta i svi su izrazili žaljenje i molitvu za nevino postradale ljude. Svaki nevini čovjek i nevina žrtva spajaju nas sve u Bogu – zaključak je svih.

Sljedeći sastanak dogovoren je za 26.05. u Katoličkoj zajednici na Galusu.