АУГЗБУРГ, НОВОСТИ

Савиндан у Аугзбургу

У аугзбуршкој парохији празник Светог Саве, првог српског Aрхиепископа, прослављен је сабрањем верног народа на Литургију након које је приређена свечана приредба.

Дечија радост проширила се на цео храм који се већ током Литургије испунио верним народом.

У приредби су учествовала деца из дечије креативне радионице српског језика и културе ”ЗМАЈ”, дечији ансамбл КУД Свети Сава из Аугзбурга, Дејан Васић који је на гитари одсвирао и отпевао нумере ”Маријо славна” и ”Мој голубе” и Хелена Божић која је прочитала одломак светосавске беседе Матије Бећковића. Приредбу је водила Жељка Кисин, а деца која су припремила рецитације такође су узела учешћа у приредби.

На крају су сви присутни, уз пратњу на гитари, отпевали химну Светом Сави. Потом се славље наставило у просторијама храма уз пригодно послужење. Светосавску беседу изговорио је парох аугзбуршки, отац Ненад Живковић.

Следеће године кумство за прославу овог нашег празника преузео је КУД Свети Сава.