AUGZBURG, NOVOSTI

Savindan u Augzburgu

U augzburškoj parohiji praznik Svetog Save, prvog srpskog Arhiepiskopa, proslavljen je sabranjem vernog naroda na Liturgiju nakon koje je priređena svečana priredba.
 
Dečija radost proširila se na ceo hram koji se već tokom Liturgije ispunio vernim narodom.
 
U priredbi su učestvovala deca iz dečije kreativne radionice srpskog jezika i kulture ”ZMAJ”, dečiji ansambl KUD Sveti Sava iz Augzburga, Dejan Vasić koji je na gitari odsvirao i otpevao numere ”Marijo slavna” i ”Moj golube” i Helena Božić koja je pročitala odlomak svetosavske besede Matije Bećkovića. Priredbu je vodila Željka Kisin, a deca koja su pripremila recitacije takođe su uzela učešća u priredbi.
 
Na kraju su svi prisutni, uz pratnju na gitari, otpevali himnu Svetom Savi. Potom se slavlje nastavilo u prostorijama hrama uz prigodno posluženje. Svetosavsku besedu izgovorio je paroh augzburški, otac Nenad Živković.
 
Sledeće godine kumstvo za proslavu ovog našeg praznika preuzeo je KUD Sveti Sava.