БЕРЛИН, НОВОСТИ

Савиндан у Берлину

Саборни Храм Светог Саве у Берлину прославио је у суботу и недељу, 27. и 28. јануара 2024. године, своју храмовну славу, првог Архиепископа српског Светог Саву.

У суботу је служена Света архијерејска Литургија којом је, по благослову Његовог Преосвештенства Епископа Диселдорфа и Немачке г. Григорија, началствовао Његово Преосвештенство Епископ палмирски г. Хана из Антиохијске патријаршије, уз саслужење многобројног берлинског свештенства из Руске, Бугарске, Румунске и Македонске православне цркве.

Славска знамења освештао је Епископ Хана, а затим је уследела трпеза љубави.

Наредног дана, након Евхаристијског сабрања, уприличена је свечана Светосавска академија ученика Допунске наставе на српском језику у Берлину.

Старешина храма, протојереј Радомир Колунџић, преломио је са децом славски колач и честитао им школску славу.