ВИДЕО, ДИСЕЛДОРФ, ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ

Савиндан у Диселдорфу

На празник Светога Саве, Његово Преосвештенство Епископ Диселдорфа и Немачке Григорије служио је свету литургију у саборном храму Светог Саве у Диселдорфу. Епископу су саслуживали протосинђел Јован (Станојевић), диселдорфски свештеници протојереј Данило Радмиловић и протонамесник Неђељко Ђокић, као и драги гости из Минхена и Штутгарта, протојереји Предраг Гајић и Станко Ракић. Појање на овој служби додатно је увеличао још један драги гост, професор појања у Богословији Светог Јована Златоустог у Крагујевцу, Немања Старовлах. У току литургије, Епископ је правом ношења напрсног крста одликовао старешину саборног храма, протојереја Данила Радмиловића, због његове неуморне и пожртвоване службе, која траје већ више од 20 година. На крају службе, Владика Григорије се надахнутом беседом обратио присутном народу и одликованом протојереју Данилу, који се и сам захвалио Епископу, својој породици, сабраћи свештеницима и другим блиским сарадницима, истакавши да ће дати све од себе да убудуће, подстакнут знамењем часног крста Господњег на грудима, још ревносније послужи Богу и ближњима. Након литургије, пошто је Свети Сава уједно и слава ЦО Диселдорф, пререзан је славски колач, а потом је приређен и културно-уметнички програм. Својим наступима славље су обогатили млади из КУД Моравац из Диселдорфа, локални бенд Банета Томића и Требињски  тамбураши.