VIDEO, DISELDORF, MITROPOLIT GRIGORIJE, NOVOSTI

Savindan u Diseldorfu

Na praznik Svetoga Save, Njegovo Preosveštenstvo Episkop Diseldorfa i Nemačke Grigorije služio je svetu liturgiju u sabornom hramu Svetog Save u Diseldorfu. Episkopu su sasluživali protosinđel Jovan (Stanojević), diseldorfski sveštenici protojerej Danilo Radmilović i protonamesnik Neđeljko Đokić, kao i dragi gosti iz Minhena i Štutgarta, protojereji Predrag Gajić i Stanko Rakić. Pojanje na ovoj službi dodatno je uveličao još jedan dragi gost, profesor pojanja u Bogosloviji Svetog Jovana Zlatoustog u Kragujevcu, Nemanja Starovlah. U toku liturgije, Episkop je pravom nošenja naprsnog krsta odlikovao starešinu sabornog hrama, protojereja Danila Radmilovića, zbog njegove neumorne i požrtvovane službe, koja traje već više od 20 godina. Na kraju službe, Vladika Grigorije se nadahnutom besedom obratio prisutnom narodu i odlikovanom protojereju Danilu, koji se i sam zahvalio Episkopu, svojoj porodici, sabraći sveštenicima i drugim bliskim saradnicima, istakavši da će dati sve od sebe da ubuduće, podstaknut znamenjem časnog krsta Gospodnjeg na grudima, još revnosnije posluži Bogu i bližnjima. Nakon liturgije, pošto je Sveti Sava ujedno i slava CO Diseldorf, prerezan je slavski kolač, a potom je priređen i kulturno-umetnički program. Svojim nastupima slavlje su obogatili mladi iz KUD Moravac iz Diseldorfa, lokalni bend Baneta Tomića i Trebinjski  tamburaši.