НИРНБЕРГ, НОВОСТИ

Савиндан у Нирнбергу

У недељу 26.01.2020. год. у цркви Св. Кирила и Методија у Нирнбергу, мноштво нашег народа окупило се на Св. Литургији на којој је началствовао протојереј-ставрофор Мићо Матић уз саслуживање нирнбершких свештеника Златибора Којадиновића и Илије Ромића. Тога дана, обележена је и успомена на нашег архипастира Св. Саву Архиепископа српскога, у чију част је након Евхаристије, уследила светосавска академија.

Овогодишњу академију обогатила су деца и омладина полазници веронауке и српске културе при храму Св. Кирила и Методија у Нирнбергу, фолклорна група ,,Св.Кирило и Методије“ при Храму у Нирбергу и деца полазници допунске наставе српског језика из Нирнберга и Ерлангена, уз помоћ својих учитељица Гордане Будише, Дорис Димитријевић и Вукосаве Миладиовић и свештеника храма.

Мноштво рецитација, игроказ, духовно и етно певање у част Св. Саве Архиепископа српскога, никога нису оставили равнодушним. Овогодишња кума славе, др Милица Митић на крају се обратила свима присутнима пригодним словом, присећајући се почетака духовног живота парохије и значајних људи, ктитора и приложника храма који су следили пут нашег вечног архипастира Св. Саве. Овом приликом, др Милица Митић оставила је на дар парохији у Нирнбергу монументално дело Историја СПЦ аутора Ђоке Слијепчевића у издању Catena Mundi, са надом да ће поколења која долазе у њој наћи све историјске одговоре на своје младалачке недоумице.

Након академије уследило је свечано послужење уз традиционалну српску кухињу.

Светосавска академија: Певачка група св…. – Srpska Pravoslavna Crkva Nirnberg – Serbische Orthodoxe Kirche Nürnberg | Facebook