НОВОСТИ, УЛМ

Савиндан у Улму

Минулог викенда у Црквеној општини и парохији улмској свечано је прослављен први српски Aрхиепископ и просветитељ Свети Сава.

Вечерње богосужење у храму Светих бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана у Улму служио је надлежни свештеник, протојереј Љубомир Зорица.

Светосавска академија, на којој су наступили ученици веронауке и српског језика из школе која егзистира при нашем храму у Улму, одржана је у оближњој сали. Трудом и љубављу учитељице Наташе Ђукановић, која се својски потрудила да се деца представе у што лепшем светлу, а као награде за леп и садржајан програм уследили су светосавски пакетића, које су припремили брижни домаћини, породице Божић, Ристић и Савић из Улма.

Пред препуном салом евангеличко-католичког културног центра, наступио је и фолклорни ансамбл „Свети Николај Српски из Улма“ са неколико традиционалних игара из отаџбине, добивши аплаузе и овације присутних гостију.