NOVOSTI, ULM

Savindan u Ulmu

Minulog vikenda u Crkvenoj opštini i parohiji ulmskoj svečano je proslavljen prvi srpski Arhiepiskop i prosvetitelj Sveti Sava.

Večernje bogosuženje u hramu Svetih besrebrenika i čudotvoraca Kozme i Damjana u Ulmu služio je nadležni sveštenik, protojerej Ljubomir Zorica.

Svetosavska akademija, na kojoj su nastupili učenici veronauke i srpskog jezika iz škole koja egzistira pri našem hramu u Ulmu, održana je u obližnjoj sali. Trudom i ljubavlju učiteljice Nataše Đukanović, koja se svojski potrudila da se deca predstave u što lepšem svetlu, a kao nagrade za lep i sadržajan program usledili su svetosavski paketića, koje su pripremili brižni domaćini, porodice Božić, Ristić i Savić iz Ulma.

Pred prepunom salom evangeličko-katoličkog kulturnog centra, nastupio je i folklorni ansambl „Sveti Nikolaj Srpski iz Ulma“ sa nekoliko tradicionalnih igara iz otadžbine, dobivši aplauze i ovacije prisutnih gostiju.