NOVOSTI, Rajna-Palatinat i Sarland

Savindan u Visbadenu

 

Sveta Liturgija povodom praznika Sv. Save služena je u Visbadenu 26. januara 2020. godine. Služio je jerej Aleksandar Marković, nadležni paroh, dok je za pevnicom pojao hor pri ovom hramu.

Nakon rezanja slavskog kolača, pojanja svetosavske himne, prešlo se na program. Učestvovala su i deca iz dopunske škole na srpskom jeziku koja su sa svojom učiteljicom Tatjanom Milobanović pripremila deo programa. Pri ovoj školi odvijaju se i časovi veronauke. Deca su recitacijama očarala prisutne, dok je kapela u kojoj se vrše bogsluženja bila premala da primi sve zainteresovane.  

Posluženje je upriličeno odmah potom. Domaćin ovogodišnje slave bila je gospođa Ljiljana Kusev iz Visbadena dok se domaćinstva za narednu godinu prihvatila gospođa Slobodanka Kadić iz Visbadena.