АУГЗБУРГ, АУДИО, НОВОСТИ

Савремени изазови за црквени живот – Пета недеља Великога поста у Аугзбургу

У пету недељу Великог поста у Аугзбургу је божанствену Литургију служио протојереј-ставрофор Слободан Јокић из Никшића уз саслужење пароха аугзбуршког јереја Ненада Живковића и сабраног верног народа.

По завршетку евхаристијског сабрања нешто више од 50 верника окупило се у црквеној сали где је о. Слободан у оквиру аугзбуршких Разговора о вери говорио на тему ”Црквени живот и савремени изазови”. Присутни верници укључили су се веома живо у овај разговор износећи и своја виђења, бојазни, критике, као и питања како ускладити ритам и околности савременог живота са црквеним животом.

Наредно гостовање уследиће у Томину недељу и уједно празник Св. Василија Острошког и Тврдошког чудотворца, 12. маја 2024. год. када ћемо угостити Стојану Валан поводом њене књиге ”Узми одар свој и ходи” која се може набавити у нашој црквеној продавници.

Беседу оца Слободана коју је изговорио после прочитаног Јеванђеља по Марку (глава 10, стихови 32-45) преносимо у целости.