AUGZBURG, AUDIO, NOVOSTI

Savremeni izazovi za crkveni život – Peta nedelja Velikoga posta u Augzburgu

U petu nedelju Velikog posta u Augzburgu je božanstvenu Liturgiju služio protojerej-stavrofor Slobodan Jokić iz Nikšića uz sasluženje paroha augzburškog jereja Nenada Živkovića i sabranog vernog naroda.
 
Po završetku evharistijskog sabranja nešto više od 50 vernika okupilo se u crkvenoj sali gde je o. Slobodan u okviru augzburških Razgovora o veri govorio na temu ”Crkveni život i savremeni izazovi”. Prisutni vernici uključili su se veoma živo u ovaj razgovor iznoseći i svoja viđenja, bojazni, kritike, kao i pitanja kako uskladiti ritam i okolnosti savremenog života sa crkvenim životom.
 
Naredno gostovanje uslediće u Tominu nedelju i ujedno praznik Sv. Vasilija Ostroškog i Tvrdoškog čudotvorca, 12. maja 2024. god. kada ćemo ugostiti Stojanu Valan povodom njene knjige ”Uzmi odar svoj i hodi” koja se može nabaviti u našoj crkvenoj prodavnici.
 
Besedu oca Slobodana koju je izgovorio posle pročitanog Jevanđelja po Marku (glava 10, stihovi 32-45) prenosimo u celosti.