КЕЛН, НОВОСТИ

Седми пут у Келну – молитва и игра заједно на почетку школе

Поводом почетка нове школске године у недјељу, 1. септембра 2024. године, парохијски храм у Келну испунили су ученици свих узраста, од ђака првака до студената, који су дошли са својим родитељима да узму учешћа у литургијском сабрању и затраже благослов за почетак нове школске године.

Поред молебанских прозби за успјешно и благословено школовање, овај дан у нашој парохији испуни и такмичарски дух и дух другарства којим одишу игре у којима су ученици учествовали.

Подијељени у три групе такмичари су се надметали у различитим дисциплинама. Они најстарији у традиционалном бацању камена с рамена, вучи конопца и сличним. У средњем узрасту, до 14 година, такмичење је одржано у великом броју игара које су осмишљене по узору на чувене „Игре без граница“ гдје су учесници морали особито да покажу своје моторичке способности и брзину. Ова такмичарска група одисала је највећим жаром за побједом и привукла је највећу пажњу публике.

Они најмлађи своју забаву и дружење потражили су у великим гуменим дворцима који су за њихову игру били припремљени иза цркве.

Поред лијепих и инспиративних ријечи којима је отац Младен поздравио и благословио ђаке, свако дијете добило је и пар симболичних поклона међу којима издвајамо сјеме биљке у нашем народу познате као „драгољуб“. „Ово сјеме нас је својим именом инспирисало да вам га поклонимо да се током бриге о њему, током његовог узгајања, сјећате да је свима у Цркви, не само данас, већ увијек, а особито сваке недјеље, изузетно драго да вас видимо да сте дошли да се заједно молимо. Драго нам је што постојите и желимо да ваша срца испуни љубав према свакој доброј науци коју можете чути у школи. Да ваша срца испуни љубав према породици и Цркви Христовој“, поручио је отац Младен.

Дан дјечије радости у Keлнској парохији завршен је свечаним уручењем диплома свим учесницима.

Више погледати овде: https://www.facebook.com/SrpskaPravoslavnaCrkvaKeln/videos?locale=de_DE