DORTMUND, NOVOSTI

Sednica Arhijerejskog namesništva za Severnu Rajnu Vestfaliju

Po blagoslovu Njegovog Preosveštenstva Episkopa Diseldorfa i Nemačke 01. novembra 2021. godine održana je sednica Arhijerejskog namesništva za Severnu Rajnu Vestfaliju. Svi klirici pomenutog namesništva sastali su se nakon večernjeg bogosluženja u prostorijama Crkvene opštine Dortmund u Dortmundu.

Sednicu je otvorio Njegovo Preosveštenstvo Episkop humski G. Jovan, vikarni Episkop nadležnog Episkopa Grigorija. Pored iskazane srdačnosti i dobrodošlice Episkopu Jovanu od strane sveštenstva na dnevnom redu su se našle i druge teme kao što je pitanje misije na teritoriji pokrajine Severne Rajne Vestfalije, zatim pitanje sprovođenja aktuelnih propisa pandemije, kanonske posete kao i razna teološka i praktična pitanja.

Sednici su prisustvovali: Njegovo Preosveštenstvo Episkop humski G. Jovan, teološki referent za misiju Eparhije G. Pavle Aničić, paroh kelnski protojerej-stavrofor Neđo Janjić, paroh diseldorfski protojerej-stavrofor Danilo Radmilović, paroh bilefeldski protojerej-stavrofor Bogdan Smiljić, paroh vupertalski protojerej-stavrofor Zoran Ilić, paroh diseldorfski protojerej Nebojša Rakić, paroh altenski protojerej Mihaijlo Stojičić, paroh esenski protojerej Duško Spasojević, paroh dortmundski Danilo Dangubić, paroh kelnski protonamesnik Mladen Janjić, paroh diseldorfski jerej Aleksandar Sekulić i đakon Aleksandar Debeljak.

Nakon razgovora upriličena je zajednička trpeza za sve prisutne.