ДОРТМУНД, НОВОСТИ

Седница Архијерејског намесништва за Северну Рајну Вестфалију

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа Диселдорфа и Немачке 01. новембра 2021. године одржана је седница Архијерејског намесништва за Северну Рајну Вестфалију. Сви клирици поменутог намесништва састали су се након вечерњег богослужења у просторијама Црквене општине Дортмунд у Дортмунду.

Седницу је отворио Његово Преосвештенство Епископ хумски Г. Јован, викарни Епископ надлежног Епископа Григорија. Поред исказане срдачности и добродошлице Епископу Јовану од стране свештенства на дневном реду су се нашле и друге теме као што је питање мисије на територији покрајине Северне Рајне Вестфалије, затим питање спровођења актуелних прописа пандемије, канонске посете као и разна теолошка и практична питања.

Седници су присуствовали: Његово Преосвештенство Епископ хумски Г. Јован, теолошки референт за мисију Епархије Г. Павле Аничић, парох келнски протојереј-ставрофор Неђо Јањић, парох диселдорфски протојереј-ставрофор Данило Радмиловић, парох билефелдски протојереј-ставрофор Богдан Смиљић, парох вуперталски протојереј-ставрофор Зоран Илић, парох диселдорфски протојереј Небојша Ракић, парох алтенски протојереј Михаијло Стојичић, парох есенски протојереј Душко Спасојевић, парох дортмундски Данило Дангубић, парох келнски протонамесник Младен Јањић, парох диселдорфски јереј Александар Секулић и ђакон Александар Дебељак.

Након разговора уприличена је заједничка трпеза за све присутне.