DISELDORF, NOVOSTI

Sjednica Konferencije pravoslavnih parohijskih sveštenika u Diseldorfu

U utorak 01. septembra održana je redovna sjednica Konferencije pravoslavnih parohijskih sveštenika u gradu Diseldorfu. U radu sjednice uzeli su učešća sveštenici svih pomjesnih pravoslavnih parohijskih zajednica, protojerej-stavrofor Peter Zontag (Grčka Mitropolija), protojerej Mihails Holzmekis i ipođakon Sergej Matanov (Ruska pravoslavna Arhiepiskopija), protojerej dr Josif Radulesku (Rumunska Mitropolija), arhimandrit Ise Gelašvili i gospodin David Liluašvili (Gruzijska Episkopija) i parosi Sabornog hrama Svetoga Save u Diseldorfu, protojerej-stavrofor Danilo Radmilović (predsjedavajući Komisije), protojerej Nebojša Rakić i jerej Aleksandar Sekulić.

Na dnevnom redu su bili izvještaji i iskustva sveštenika u vrijeme pandemije, pitanje vjeronauke u državnim školama, zajednički projekti sa gradskim vlastima i druge bitne teme.