DORTMUND, NOVOSTI

Skupština Crkvene opštine Dortmund

U nedelju, 16.08.2020.godine, Svetom Liturgijom u hramu Svetog apostola Luke u Dortmundu načalstvovao je protojerej-stavrofor Neđo Janjić, Arhijerejski zamjenik, uz sasluženje paroha dortmundskog protojereja Danila Dangubića i brojnih vjernih naše svete zajednice. Nakon božanstvene Liturgije paroh je podijelio nagrade koje su zaslužili vjerni koji su uložili trud u izgradnju dječijeg igrališta i uređenju parohijske porte.

Takođe, nakon svete službe, održana je Skupština Crkvene opštine Dortmund na kojoj je izabran novi Crkveno – upravni odbor. Zasjedanjem je rukovodio prota Neđo uz protokolarnu pomoć eparhijskog sekretara dr Pavla Aničića i zapisničara Borka Obradovića. Odbor je izabran velikom većinom glasova prisutnih. Sveštenici su zahvalili prethodnom odboru na njihovom trudu i poželjeli uspješan rad novoizabranom odboru.