ДОРТМУНД, НОВОСТИ

Скупштина Црквене општине Дортмунд

У недељу, 16.08.2020.године, Светом Литургијом у храму Светог апостола Луке у Дортмунду началствовао је протојереј-ставрофор Неђо Јањић, Архијерејски замјеник, уз саслужење пароха дортмундског протојереја Данила Дангубића и бројних вјерних наше свете заједнице. Након божанствене Литургије парох је подијелио награде које су заслужили вјерни који су уложили труд у изградњу дјечијег игралишта и уређењу парохијске порте.

Такође, након свете службе, одржана је Скупштина Црквене општине Дортмунд на којој је изабран нови Црквено – управни одбор. Засједањем је руководио прота Неђо уз протоколарну помоћ епархијског секретара др Павла Аничића и записничара Борка Обрадовића. Одбор је изабран великом већином гласова присутних. Свештеници су захвалили претходном одбору на њиховом труду и пожељели успјешан рад новоизабраном одбору.