ВИКАРНИ ЕПИСКОП ЈОВАН, ДОРТМУНД, НОВОСТИ

Слава дортмундског храма Светог апостола Луке

У недјељу, 21. по Духовима, 29. октобра 2023. године, Светом aрхијерејском Литургијом је прослављен празник Светог апостола и јеванђелиста Луке и Светог Петра Цетињског – Слава дортмундског храма.

Овогодишња прославе храмовне Славе отпочела је празничним вечерњим богослужењем са петохљебницом којим је у суботу, 28. октобра 2023. године, началствовао протојереј Небојша Ракић, парох диселдорфски.

На Божанственој служби, у недјељу, 29. октобра 2023. године, Преосвештеном Владики Јовану хумском саслуживали су: протојереј Душко Спасојевић, парох диселдорфски, Архијерејски намјесник за Сјеверну-Рајне Вестфалију и парох келнски протојереј Младен Јањић, парох дортмундски протојереј Данило Дангубић, ђакон Александар Дебељак и велики број вјерних сабраних око Трпезе Господње.

Епископ Јован се обратио сабранима надахнутим пастирским словом након читања Светог Јеванђеља и пригодно поздравио вјерне по благосиљању Славски знамења.

Овогодишњи кум Славе био је господин Раде Ковачевић са супругом Иваном, сином Стефаном и кћерком Маријом.

Културно-умјетнички програм након Свете Литургије био је богат. У овогодишњем програму узели су учешћа: Културно-умјетничко друштво „Србија“ са своје двије групе, Културно-умјетничко друштво „Извор“ са дјечијим саставом, Николина Мутић као наратор и извођач, Тамара Јаћимовска, Зорица Бараћ, као и „Фантомикс бенед“ музички састав прошлогодишњег кума Славе господина Ивице Јаћимовића.

Свечаном ручку су присуствовали бројни гости међу којим и вицеконзулица Јелена Родић.

Радујући се сваком сусрету и наредним литургијским сабрањима Управа Црквене општине и Парохије дортмундске благодарна је Господу и Свештеним патронима Јеванђелисту Луки и Петру Цетињском за овогодишњу празничну радост.

Бесједа Владике Јована доступна у аудио формату.