VIKARNI EPISKOP JOVAN, DORTMUND, NOVOSTI

Slava dortmundskog hrama Svetog apostola Luke

U nedjelju, 21. po Duhovima, 29. oktobra 2023. godine, Svetom arhijerejskom Liturgijom je proslavljen praznik Svetog apostola i jevanđelista Luke i Svetog Petra Cetinjskog – Slava dortmundskog hrama.

Ovogodišnja proslave hramovne Slave otpočela je prazničnim večernjim bogosluženjem sa petohljebnicom kojim je u subotu, 28. oktobra 2023. godine, načalstvovao protojerej Nebojša Rakić, paroh diseldorfski.

Na Božanstvenoj službi, u nedjelju, 29. oktobra 2023. godine, Preosveštenom Vladiki Jovanu humskom sasluživali su: protojerej Duško Spasojević, paroh diseldorfski, Arhijerejski namjesnik za Sjevernu-Rajne Vestfaliju i paroh kelnski protojerej Mladen Janjić, paroh dortmundski protojerej Danilo Dangubić, đakon Aleksandar Debeljak i veliki broj vjernih sabranih oko Trpeze Gospodnje. 

Episkop Jovan se obratio sabranima nadahnutim pastirskim slovom nakon čitanja Svetog Jevanđelja i prigodno pozdravio vjerne po blagosiljanju Slavski znamenja.

Ovogodišnji kum Slave bio je gospodin Rade Kovačević sa suprugom Ivanom, sinom Stefanom i kćerkom Marijom.

Kulturno-umjetnički program nakon Svete Liturgije bio je bogat. U ovogodišnjem programu uzeli su učešća: Kulturno-umjetničko društvo „Srbija“ sa svoje dvije grupe, Kulturno-umjetničko društvo „Izvor“ sa dječijim sastavom, Nikolina Mutić kao narator i izvođač, Tamara Jaćimovska, Zorica Barać, kao i „Fantomiks bened“ muzički sastav prošlogodišnjeg kuma Slave gospodina Ivice Jaćimovića.

Svečanom ručku su prisustvovali brojni gosti među kojim i vicekonzulica Jelena Rodić.

Radujući se svakom susretu i narednim liturgijskim sabranjima Uprava Crkvene opštine i Parohije dortmundske blagodarna je Gospodu i Sveštenim patronima Jevanđelistu Luki i Petru Cetinjskom za ovogodišnju prazničnu radost.

Besjeda Vladike Jovana dostupna u audio formatu.