ДОРТМУНД, НОВОСТИ

Слава дортмундског храма Светог апостола Луке

У недјељу, 31. октобра 2021. године, прослављен је празник Светог апостола и јеванђелиста Луке и Светог Петра Цетињског – Слава дортмундског храма.

Свечаност прославе храмовне Славе отпочела је празничним Вечерњим богослужењем којим је у суботу, 30. октобра 2021. године, началствовао протојереј Душко Спасојевић, парох есенски.

Божанственом службом на сам дан празника началствовао је протојереј Данило Дангубић уз учешће великог броја вјерних сабраних око Трпезе Господње. Торжествености Службе Божије својим појање допринио је парохијски хор „Достојно јест“. Редари одређени од стране УОЦО су марљиво пазили на спровођење свих законских одредби везаних за епидемијску ситуацију.

Овогодишњи кум(ови) Славе, Управни одбор црквене општине (УОЦО) у Дортмунду, припремио је послужење за све присутне.

Нешто релаксиранија ситуација, у односу на прошлогодишње епидемијске мјере, допринијела је сабирању већег броја људи и прослави Славе која наликује предепидемијском периоду.

Радујући се сваком сусрету и наредним литургијским сабрањима управа ЦО и Парохије дортмундске благодарна је вјернима за одговоран однос и пажњу који пројављују у свакој ситуацији, а нарочито приликом великих парохијских сабрања.