ДОРТМУНД, НОВОСТИ

Слава храма Светог апостола Луке у Дортмунду

У недјељу, 1. новембра 2020. године, порослављена је Слава храма Светог апостола Луке у Дортмунду. Божанственом службом началствовао је протојереј Данило Дангубић уз саслужење великог броја вјерних. Појао је парохијски хор „Достојно јест“, а редари су марљиво пазили на све појединости везане за спровођење законских одлука о окупљањима у вјерским објектима.

Овогодишњи кумови славе, породица Обрадовић, припремила је послужење за све оне који су учествовали у Светом Богослужењу. Након Причешћа вјерни узимали нафору, дио славског колача и славско жито, а на изласку из храма добили су ланч пакет који је овогодишњи знак пажње умјестро славске трпезе коју бисмо с љубављу организовали да су околности редовне.

Даће Господ да се у љубави и радсти ускоро сабирамо како за Свештеном Трпезом Свете Литургије тако и за трпезом љубави на наш традиционални начин, а до тих времена дужни смо пазити једни на друге и као савјесни грађани испуњавати законом прописане мјере.

Парох дортмундски