DORTMUND, NOVOSTI

Slava hrama Svetog apostola Luke u Dortmundu

U nedjelju, 1. novembra 2020. godine, poroslavljena je Slava hrama Svetog apostola Luke u Dortmundu. Božanstvenom službom načalstvovao je protojerej Danilo Dangubić uz sasluženje velikog broja vjernih. Pojao je parohijski hor „Dostojno jest“, a redari su marljivo pazili na sve pojedinosti vezane za sprovođenje zakonskih odluka o okupljanjima u vjerskim objektima.

Ovogodišnji kumovi slave, porodica Obradović, pripremila je posluženje za sve one koji su učestvovali u Svetom Bogosluženju. Nakon Pričešća vjerni uzimali naforu, dio slavskog kolača i slavsko žito, a na izlasku iz hrama dobili su lanč paket koji je ovogodišnji znak pažnje umjestro slavske trpeze koju bismo s ljubavlju organizovali da su okolnosti redovne.

Daće Gospod da se u ljubavi i radsti uskoro sabiramo kako za Sveštenom Trpezom Svete Liturgije tako i za trpezom ljubavi na naš tradicionalni način, a do tih vremena dužni smo paziti jedni na druge i kao savjesni građani ispunjavati zakonom propisane mjere.

Paroh dortmundski