BERLIN, NOVOSTI

Slava hrama Svetog Save u Berlinu

 
Praznik Svetoga Save, prvog arhiepiskopa Srpske crkve, svečano je proslavljen u hramu Svetog Save u Berlinu, u sredu 27. januara 2021.
 
Po blagoslovu Njegovog Preosveštenstva Episkopa Diseldorfa i Nemačke G. Grigorija, na Svetoj arhijerejskoj Liturgiji načalstvovao je Njegovo Preosveštenstvo Episkop hristupolski G. Emanuil, vikarni episkop Vaseljenske patrijaršije, uz sasluženje paroha berlinskih protojereja-stavrofora Veljka Gačića i protojereja Radomira Kolundžića.  
 
Besedu u čast Svetoga Save proizneo je protojerej Radomir Kolundžić, starešina hrama.
 
Posle zaamvone molitve Episkop Emanuil osveštao je slavske darove.
 
Zbog trenutačne situacije i aktuelnih propisa Berlinskog senata izostao je i u Berlinu praznični program povodom hramovne slave.