НИРНБЕРГ, НОВОСТИ

Слава храма у Нирнбергу

У недељу Слепог 24.05.2020. Црквена општина Нирнберг прославила је патроне свога храма, Св. равноапостолне Кирила и Методија. Услед пандемије и мера социјалне дистанце којих се Српска православна црква у Немачкој мора придржавати, парохија у Нирнбергу уз ограничени број верника, прославила је своју славу. Поред нирнбершког свештеничког братства служили су протојереј-ставрофор Маринко Радмило, протојереј-ставрофор Милорад Јовановић из Минхена и протонамесник Милорад Марјановић из Фридрихсхафена.

Породица Илић из Бајројта као овогодишњи кум славе предала је кумство за следећу годину хуманитарној организацији ,,Срби за Србе“ чије је средиште у Нирнбергу.

Литургијско сабрање завршило се узношењем благодарности и молитава Св. Кирилу и Методију, учитељима словенским, да ова нерада ситуација што брже прође и да се наш живот а нарочито наш литургијски живот врати у природан ток како бисмо се сви заједно у што већем броју и на једном месту окупљали на евхаристијским сабрањима.