NOVOSTI, OSNABRIK

Slava Kola srpskih sestara Crkvene opštine Osnabrik

U nedelju, 27. oktobra 2019. Srpska pravoslavna parohija u Osnabriku je proslavila slavu svih parohijanki, Prepodobnu mati Petku Paraskevu, zaštitnicu žena, siromašnih i bolesnih. Uoči praznika, odslužen je akatist svetiteljki, a u nedelju,  služena je Sveta Liturgija u hramu Svetog Velikomučenika Georgija, kojom je načalstvovao protojerej-stavrofor Marinko Rajak. Hram je bio bogato ukrašen cvećem i ispunjen decom i blagočestivim narodom. Posle zaamvone molitve, pristupilo se osvećenju slavskih znamenja, koja je pripremila ovogodišnja kuma Nikolija Todorović iz Minstera, a za novu kumu se prijavila Sonja Leugermann iz Osnabrika. Posle službe, polaznici nastave veronauke, Srpske dopunske škole i folklorne sekcije, su izveli kratak program, kao svojevrsnu dečiju čestitku slavarima, što su okupljeni propratili sa velikim oduševljenjem. Slavlje se nastavilo u sali crkvenog doma „Sveti knez Lazar“ gde je postavljena bogata trpeza ljubavi koju su, sa velikom radošću, pripremile kuma slave i sestre kola. Paroh osnabrički je, pozdravljajući i čestitajući slavu kola srpskih sestara, istakao neumoran i plodonosan rad svih članica, uz neizmernu zahvalnost na njihovoj ljubavi i revnosti, za dobrobit crkve na ovim prostorima.