ВИКАРНИ ЕПИСКОП ЈОВАН, ДИСЕЛДОРФ, НОВОСТИ

Слава Кола српских сестара у Диселдорфу

У недјељу, 30. октобра 2022. године у Епархијском центру у Диселдорфу, први пут након пандемије, прослављена је Преподобна мати Параскева, слава Кола српских сестара при храму Светога Саве. Након Свете архијерејске Литургије, у просторијама центра, Његово Преосвештенство Епископ хумски г. Јован осветио је славска знамења која је припремила кума овогодишње славе госпођа Нада Филиповић са породицом. Том Приликом Владика Јован захвалио се свим присутним гостима а посебно садашњој предсједници Кола српских сестара госпођи Александри Ђорђевић и предјседнику Црквеног одбора у Диселдорфу, господину Ивану Ђорђевићу на организацији прославе и раду Кола. Кумства за наредну годину прихватила се госпођа Гордана. Славље је уљепшано наступом КУД-а ,,Моравац” из Диселдорфа под умјетничким руководством Павла и Сандре Аничић. Присутне госте забављао је оркестар  Драгана Костића Шајка из Диселдорфа.