VIKARNI EPISKOP JOVAN, DISELDORF, NOVOSTI

Slava Kola srpskih sestara u Diseldorfu

U nedjelju, 30. oktobra 2022. godine u Eparhijskom centru u Diseldorfu, prvi put nakon pandemije, proslavljena je Prepodobna mati Paraskeva, slava Kola srpskih sestara pri hramu Svetoga Save. Nakon Svete arhijerejske Liturgije, u prostorijama centra, Njegovo Preosveštenstvo Episkop humski g. Jovan osvetio je slavska znamenja koja je pripremila kuma ovogodišnje slave gospođa Nada Filipović sa porodicom. Tom Prilikom Vladika Jovan zahvalio se svim prisutnim gostima a posebno sadašnjoj predsjednici Kola srpskih sestara gospođi Aleksandri Đorđević i predjsedniku Crkvenog odbora u Diseldorfu, gospodinu Ivanu Đorđeviću na organizaciji proslave i radu Kola. Kumstva za narednu godinu prihvatila se gospođa Gordana. Slavlje je uljepšano nastupom KUD-a ,,Moravac” iz Diseldorfa pod umjetničkim rukovodstvom Pavla i Sandre Aničić. Prisutne goste zabavljao je orkestar  Dragana Kostića Šajka iz Diseldorfa.