NOVOSTI, ŠTUTGART

Slava Kola srpskih sestara u Štutgartu

Kolo srpskih sestara pri hramu Sabora srpskih svetitelja  u Štutgartu proslavilo je svoju Krsnu slavu, Sv. prepodobnu mati Paraskevu. U navečerje praznika služeno je praznično večernje bogosluženje sa petohlebnicom. Večernje bgosluženje služio je protojerej Milenko Bakmaz.  Prazničnom Liturgijom načalstvovao je protojerej Stanko Rakić uz sasluženje: protojereja Dragoslava Ćorkovića, protojereja Milenka Bakmaza, jereja Vladimira Golubovića, klirika Eparhije braničevske i đakona Bojana Jarića. Čestitajući slavu članicama Kola, prigodnom besedom obratio se protojerej Milenko Bakmaz.

Nakon evharistijskog sabranja, proslava se nastavila u Gradskoj sali Bürgerräume Stuttgart West uz molitvu, slavski kolač i koljivo, nakon čega je protojerej Stanko Rakić čestitao Krsnu slavu Kolu srpskih sestara u Štutgartu uz želje da iz godine u godinu povećavaju i podmlađuju svoje članstvo, te da Sveta Petka bude njihova zaštitnica i molitvenica pred Svevišnjim Gospodom. 

Svojim članicama i svima prisutnima, obratila se i predsednica Kola srpskih sestara u Štutgartu, G-đa Jagoda Simović, zahvalivši se na okupljanu posle pauze od tri godine zbog Kovid pandemije.

Takođe, sveštenstvo hrama sa upravom CO Štutgart, pripremilo je prigodno iznenađenje za sve članice Kola srpskih sestara, ikonu Presvete Bogorodice kao nagradu za sav dosadašnji trud  i zalaganje.

U nastavku usledio je nastup srednjeg ansambla KUD-a „Morava“, te narodno veselje uz muziku i pesmu.