AUDIO, BON, EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI

Slava parohije u Bonu

U subotu, 12. juna 2021. godine liturgijski je proslavljena slava bonske parohije. Svetu arhijerejsku Liturgiju služio je Njegovo Preosveštenstvo Episkop Diseldorfa i Nemačke G. Grigorije uz sasluženje izabranog Episkopa humskog sveštenomonaha Jovana Stanojevića, arhijerejskog zamenika i paroha kelnske parohije Neđe Janjića, paroha diseldorfskog Nebojše Rakića i đakona Dejana Ristića.
 
Lepoti bogosluženja doprinelo je pojanje parohijskog hora iz Nojvida, koji često molitveno prisustvuje bogosluženjima ove parohije. Posebna zahvalnost pripada ovogodišnjim kumovima slave, porodici Bradašević.
 
Nakon dužeg vremena parohijani u Bonu, usled popuštanja zakonskih propisa u vezi sa korona virusom, dobili su priliku da se molitveno okupe u većem broju. 
 
Beseda i obraćanje Episkopa Grigorija u prilogu vesti.