AUDIO, DISELDORF, EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI

Slava sabornog hrama u Diseldorfu – Sveti Sava

U sredu, 27.01.2021. Svetom Liturgijom proslavljen je praznik prvog srpskog arhiepiskopa, učitelja, pastira Svetoga Save, kome je posvećen saborni hram u Diseldorfu. Evharistijskim sabranjem načalstvovao je Njegovo Preosveštenstvo Episkop Diseldorfa i Nemačke G. Grigorije uz sasluženje paroha diseldorfskih, sveštenika Danila Radmilovića, Aleksandra Sekulića i đakona Aleksandra Debeljaka.

Besedu na Jovanovo Jevanđelje o Pastiru Dobrom proizneo je Vladika Grigorije dok je besedu u čast Svetom Savi na kraju Liturgije izgovorio đakon Aleksandar Debeljak.

Ove godine, zbog trenutačne situacije i aktuelnih propisa, izostao je tradicionalni praznični program povodom hramovne slave u Diseldorfu.

Audio zapis besede Episkopa u prilogu vesti.