АУГЗБУРГ, АУДИО, НОВОСТИ

Слобода, грех и покајање – предавање јереја проф. др Александра Ђаковца у Аугзбургу

У месопусну недељу, 10. марта 2024. године у Аугзбургу је Свету и божанствену Литургију служио јереј Александар Ђаковац уз саслужење јереја Ненада Живковића, пароха аугзбуршког.

Отац Александар је професор на катедри за догматику на Православном богословском факултету у Београду, аутор више десетина научних радова и превода светоотачких списа на српски језик, као и духовник при храму Свете Тројице у Земуну.

Снимак беседе оца Александра на Јеванђеље о Страшном Суду преносимо у целости.

По завршетку Литургије отац Александар је у просторијама храма у склопу циклуса Разговора о вери, а у вези са предстојећим Великим постом одржао предавање на тему Слобода, грех и покајање. Интересовање парохијана за ово гостовање било је велико па се након предавања развио надахнут разговор.

Разговори о вери наставиће се 31. марта када ће гост бити проф. др Раде Кисић, професор на катедри за догматику Православног богословског факултета Универзитета у Београду.