AUGZBURG, AUDIO, NOVOSTI

Sloboda, greh i pokajanje – predavanje jereja prof. dr Aleksandra Đakovca u Augzburgu

U mesopusnu nedelju, 10. marta 2024. godine u Augzburgu je Svetu i božanstvenu Liturgiju služio jerej Aleksandar Đakovac uz sasluženje jereja Nenada Živkovića, paroha augzburškog.
 
Otac Aleksandar je profesor na katedri za dogmatiku na Pravoslavnom bogoslovskom fakultetu u Beogradu, autor više desetina naučnih radova i prevoda svetootačkih spisa na srpski jezik, kao i duhovnik pri hramu Svete Trojice u Zemunu.
 
Snimak besede oca Aleksandra na Jevanđelje o Strašnom Sudu prenosimo u celosti.
 
Po završetku Liturgije otac Aleksandar je u prostorijama hrama u sklopu ciklusa Razgovora o veri, a u vezi sa predstojećim Velikim postom održao predavanje na temu Sloboda, greh i pokajanje. Interesovanje parohijana za ovo gostovanje bilo je veliko pa se nakon predavanja razvio nadahnut razgovor.
 
Razgovori o veri nastaviće se 31. marta kada će gost biti prof. dr Rade Kisić, profesor na katedri za dogmatiku Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.