КЕЛН, НОВОСТИ

Средопосна недеља у Келну

У четврту недељу Великог поста, Средопосну, у капели Светог Арсенија, Архиепископа Српског и Васељенског, у Храму Воздвижења Часног Крста у Келну, после две недеље поново је служена Св. Литургија без присуства верника, по пропису државних органа око сузбијања вируса короне.

Иако ограничени у погледу заједничке физичке молитве и сабрања у цркви са Христом, и ове недеље, на препоруци надлежних келнских свештеника, верници су били замољени да у 10 часова буду испред својих икона у својим домовима.

Сви су позвани да заједно обаве молитвено јутарње правило, како би том заједничком молитвом измолили благодат Божију за све оне којима је Божија помоћ потребна. Исто тако ова „Келнска литија“ браће и сестара, као и пријатеља наше парохије, показала је чврсту намеру да у заједници, у овим тренуцима, још чвршће стојимо једни уз друге у молитви пред Христом и свим Светима.

После лепог молитвеног искуства прошле недеље и радости, коју су многи осетили и видели на објављеним фотографијама, ове недеље је пристигао још већи број. Данас је на заједничкој молитви учествовало 160 чланова цркве Христове.

У овим тренуцима овакав вид молитве је наша снага и вера, али и нада, да ћемо се ускоро окупити у нашем Храму на Светој Литургији.

А до тада чврсто исповедамо и сведочимо : ХРИСТОС ЈЕ МЕЂУ НАМА! ЈЕСТЕ И БИЋЕ!

Келн 29.03.2020.
Свештенство храма са парохијанима