КАБИНЕТ ЕПИСКОПА

Стипендије за студенте теологије, епархиоте Епархије диселдорфске и немачке

Савет Епархије диселдорфске и немачке донео је одлуку о распоређивању дела буџетских средстава за 2023. у сврху стипендирања студената теологије који су епархиоти наше епархије.

У том смислу позивамо заинтересоване студенте да се обрате молбом Епископу на електронску адресу: kabinetepiskopa@eparhija-nemacka.com.

Приликом одлучивања о додели стипендија у обзир ће се узимати успех на студијама (редовност студија, просечна оцена) и на претходним нивоима школовања, те реални трошкови са којима су конкретни студенти суочени (висина школарина, трошкови живота у месту студија и слично). Стога молимо да у молбе које ће упутити Епископу студенти уврсте уз своју детаљну биографију све наведене релевантне податке.

Рок за подношење молби је 15.04.2023. а стипендирање би отпочело од летњег семестра 2023.