DISELDORF, MITROPOLIT GRIGORIJE, NOVOSTI

Susret Muftije mostarskog i Episkopa diseldorfskog i njemačkog – Diseldorf

U ponedjeljak, 8. maja 2023. godine delegacija muftijstva mostarskog na čelu sa Muftijom gospodinom Salemom Dedovićem posjetila je sjedište Eparhije diseldorfske i njemačke u Diseldorfu. U Eparhijskom centru uvažene članove delegacije dočekao je i ugostio Njegovo Preosveštenstvo Episkop diseldorfski i njemački g. Grigorije. Episkop Grigorije i Muftija Dedović tokom susreta razgovarali su o svojoj pastvi, kako u otadžbini tako i u Njemačkoj, o aktuelnim temama hrišćanskog i islamskog svijeta, o ličnim iskustvima i budućim planovima, a naročito o molitvi kao omiljenoj temi uvaženog Muftije.

Episkop Grigorije i Muftija Dedović gaje dugogodišnje prijateljstvo i saradnju još od vremena kada je Vladika Grigorije upravljao Eparhijom zahumsko-hercegovačkom.